Google Ads

Kampanie Google Ads

43

mln złotych wygenerowanych przychodów dla klientów

Prowadzisz biznes i chcesz zwiększyć swoją widoczność w Internecie, ale nie wiesz, jak to osiągnąć? Szukasz profesjonalistów, którzy rozjaśnią Ci czym są kampanie Google Ads?

Nie mogłeś trafić lepiej. Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą prowadzenia kampanii reklamowej Google Ads, razem z SEMads osiągaj wybrane cele biznesowe i postaw na skuteczny rozwój swojej marki.

Typy i rodzaje kampanii Google Ads:

Oprócz wybrania właściwego celu, kluczowe dla prowadzenia skutecznych działań marketingowych, jest podjęcie decyzji co do rodzaju kampanii reklamowej Google Ads. Jakie wyróżniamy rodzaje kampanii?

Kampania w sieci wyszukiwania

KKampanie w sieci wyszukiwania to podstawowy rodzaj tekstowych kampanii w Google Ads. Pozwalają one reklamodawcom wyświetlać swoje reklamy w wynikach wyszukiwania Google w odpowiedzi na konkretne zapytania użytkowników.

Kampania Performance Max

Kampania Performance Max to nowy rodzaj kampanii w Google Ads, który jest zoptymalizowany dla osiągania różnych celów wydajnościowych. Wykorzystuje maszynowe uczenie się i automatyzację w celu optymalizacji wyników.

Kampania w sieci display

Kampanie w sieci display umożliwiają wyświetlanie banerów graficznych na stronach internetowych partnerskich Google oraz w aplikacjach. To doskonały sposób na zwiększenie świadomości na temat marki.

43mln zł
wygenerowanych przychodów
740000+
wygenerowanych zapytań
300+
zrealizowanych projektów
6+
zdobytych nagród

Obsługa i prowadzenie kampanii Google Ads

Cennik usług z zakresu prowadzenia kampanii Google Ads jest ustalany zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, do czynników mających wpływ na wycenę zależy między innymi rodzaj prowadzonego biznesu i konkurencyjność w danej branży.

Standard

700 zł /miesięcznie
  • Budżet kampanii (netto) - 1500 - 3000 zł

Premium

2000 zł /miesięcznie
  • Budżet kampanii (netto) - 3000 - 10000zł

VIP

wycena indywidualna
  • Budżet kampanii (netto) powyżej 10000zł

Co mówią o nas nasi klienci?

Kampania Google Ads - co to jest?

Kampanie Google Ads są jednym z najpopularniejszych narzędzi marketingowych dostępnych dla firm i przedsiębiorców, którzy pragną skutecznie promować swoje produkty lub usługi w Internecie. To zaawansowane rozwiązanie reklamowe oferowane przez Google, umożliwia firmom dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów na całym świecie, na każdym etapie procesu zakupowego. Na kampanię Google Ads składają się zoptymalizowane reklamy, które w zależności od potrzeb mogą wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google, w zakładce zakupy, w aplikacjach, czy na stronach partnerów należących do Google Display Network. Reklamy mogą być przedstawiane w różnych formach – oparte o same teksty, graficzne banery, karty produktowe, czy elementy video. Kampania reklamowa Google Ads to świetne rozwiązanie zarówno dla sklepów nastawionych na szybkie zwiększenie sprzedaży, jak i firm pragnących dotrzeć do dużej grupy odbiorców w możliwie krótkim czasie.

Cel kampanii Google Ads

Decydując się na kampanię Google Ads, należy sobie zadać pytanie - jaki cel dla naszego biznesu jest na ten moment najważniejszy? Przy prowadzeniu sklepu internetowego, oczywistą kwestią będzie chęć zwiększenia zwrotu ze sprzedaży, z kolei prowadząc firmę usługową, może nam zależeć na wypromowaniu marki, lub przyciągnięciu nowych klientów. Dzięki licznym możliwościom, jakie ma do zaoferowania narzędzie kampanii Google Ads, możemy wybrać konkretny cel marketingowy, na którym oprzemy późniejsze działania.

W Google Ads znajdziemy następujące cele:

  1. Sprzedaż - skupia się na bezpośrednim zwiększeniu ilości produktów lub usług sprzedanych online.
  2. Potencjalni klienci - kampanie z tym celem, skupiają się na zbieraniu kontaktów do osób, które wyraziły zainteresowanie produktem lub usługą, ale jeszcze nie dokonały zakupu.
  3. Ruch w witrynie - kampanie z celem generowania ruchu na witrynie skupiają się na zwiększeniu ogólnej liczby odwiedzin strony internetowej firmy.
  4. Rozważenie zakupu produktu danej marki - kampanie z tym celem, koncentrują się na budowaniu świadomości marki i przekonywaniu potencjalnych klientów do rozważenia oferty.
  5. Promowanie aplikacji - koncentruje się na zwiększeniu liczby pobrań i instalacji danej aplikacji mobilnej.
  6. Świadomość i zasięg marki - kampanie z tym celem, mają za zadanie dotarcie dotrzeć do możliwie największej liczby potencjalnych klientów.
  7. Wizyty w sklepie stacjonarnym - skupia się na kierowaniu klientów do lokalizacji stacjonarnej.

Struktura, tworzenie i optymalizacja kampanii Google Ads

Struktura kampanii reklamowej Google Ads odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu sukcesu w marketingu internetowym. Odpowiednio zaprojektowana kampania może istotnie wpłynąć na skuteczność reklam i efektywność wydanych środków. Najpierw należy się skupić na dobraniu odpowiednich słów kluczowych, ponieważ to one odpowiadają za to, na jakie frazy będą się wyświetlać nasze reklamy. Następnie należy rozważyć strukturę grup reklamowych, które pomagają w grupowaniu powiązanych słów kluczowych i tworzeniu spójnych reklam, co umożliwia bardziej precyzyjne dostosowanie treści do potrzeb użytkowników. Do skutecznego prowadzenia kampanii Google Ads potrzebna jest nie tylko wiedza z zakresu marketingu internetowego, ale również umiejętność analizy i poprawy osiąganych wyników. Działania optymalizacyjne pozwalają na wdrażanie zmian, które w efektywny sposób wpłyną na jakość prowadzonej kampanii.

Google Ads - skuteczność kampanii

Kampania Google Ads to narzędzie o wysokiej skuteczności, jeżeli chodzi o efektywne prowadzenie działań marketingowych w Internecie. Należy jednak wiedzieć, jak z tego narzędzia odpowiednio korzystać. Na skuteczność kampanii w Google Ads przekłada się wiele czynników. Oprócz wybrania odpowiedniego dla naszego biznesu rodzaju kampanii, celu marketingowego i zaplanowania struktury konta, istotną kwestią jest oszacowanie średniego budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na promocję w Internecie i dopasowanie odpowiedniego poziomu stawek. Budżet powinien być dobrany na podstawie analizy branży w której działamy, w branżach o dużej konkurencyjności trzeba się przygotować na większe wydatki. Inną kwestią wpływającą na skuteczność, jest jakość tworzonych reklam, składają się na to różnorodne teksty reklamowe, jakość strony docelowej, czy wyróżniające się nagłówki. Z kolei w przypadku kampanii produktowej, kluczowym aspektem, będzie dobrze rozpisany plik produktowy.

Kampanie Google Ads - opinie

Opinie dotyczące działań w Google Ads są w większości przypadków pozytywne. Wielu reklamodawców uważa, że kampania Google Ads to niezwykle skuteczne narzędzie do promocji swoich produktów lub usług. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu i możliwości docierania do użytkowników w momencie, gdy szukają oni konkretnych informacji lub produktów, kampanie te mogą generować w krótkim czasie, znaczący zwrot z inwestycji. Ponadto, system kampanii Google Ads oferuje reklamodawcom dużą elastyczność i kontrolę nad prowadzonymi działaniami. Dzięki rozbudowanym narzędziom w kampaniach, z łatwością można dopasować budżet, zmieniać strategię reklamową, testować różne warianty reklam i dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych.

Obsługa i prowadzenie kampanii Google Ads - cennik

Jeśli dążysz do osiągnięcia maksymalnej skuteczności w kampaniach Google Ads przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu, to współpraca z agencją marketingową SEMads będzie idealnym rozwiązaniem. Nasza profesjonalna i doświadczona ekipa specjalistów w dziedzinie płatnych kampani PPC i pozycjonowania stron internetowych, doskonale rozumie działanie systemu Google Ads i jak maksymalizować jego potencjał. Oferujemy kompleksowe prowadzenie kampanii, wraz ze szczegółową optymalizacją i analizą bieżących wyników za pomocą profesjonalnych narzędzi.